ₚосійською

Теплові насоси в Запоріжжі

Перші теплові насоси з'явилися ще в середині ХХ століття, але широко застосовуватися стали відносно недавно. Поряд із холодильним обладнанням та кондиціонерами їх масово випускають різні підприємства по всьому світу. Велике поширення теплові насоси набули у північних європейських країнах США та Канаді.

АИК логотип
Тепловые насосы Altherma Daikin
Hisense тепловые насосы

 

Тепловой насос Mitsubishi
Neoclima logo
Схема принцип действия теплового насоса

Принцип роботи теплових насосів протилежний термодинаміці холодильних пристроїв та кондиціонерів. По суті, кондиціонер, що працює «на тепло», теж є тепловим насосом системи «повітря-повітря». У процесі роботи агрегат переносить розсіяну теплову енергію із середовища з відносно низькою температурою (повітря, грунт або водоймище) у приміщення – середовище з вищою температурою.
Тепловий насос має низку переваг перед усіма видами опалення. У наших широтах земля нижче за рівень промерзання (близько 3-х м.) цілий рік має практично постійну температуру, близько 10°С. Це стосується і ґрунтових вод. Земля є величезним акумулятором тепла, що отримується від Сонця. Це відновлюване джерело енергії, яку переносить тепловий насос. Той факт, що температурні зміни в атмосфері практично не впливають на температуру в ґрунті, дозволяють тепловим насосам ефективно працювати весь рік.
Найвигіднішим джерелом тепла традиційно вважався газ. Витрати на проектування та монтаж систем вентиляції та кондиціювання, газифікацію, облаштування котелень можна порівняти з вартістю теплового насоса. Але вже зараз, за ​​сучасної ціни на газ, використовувати тепловий насос вдвічі вигідніше.

Як вибрати та розрахувати тепловий насос

Для початку потрібно визначити середу – джерело низькопотенційної енергії. Для найефективнішої роботи теплового насоса ним може бути:

  • зовнішнє або вентиляційне повітря температурою від –15 до +25°С - схема «повітря-вода»
  •  грунтові (близько 10°C) води, озерна та річкова вода (0–10°С) – «вода-вода»
  •  поверхневий (від 0 до 10°С) та глибинний (понад 20 м) ґрунт (близько 10°С) – «земля-вода»

При близькому розташуванні водойм та грунтових вод найефективнішим буде насос «вода-вода» або «земля-вода» при «вологих» ґрунтах. Однак, слід брати до уваги і те, що низькі температури (нижче за -20°С) у наших широтах становлять відносно малу частину опалювального сезону. У цьому випадку доцільно застосовувати «повітряний» тепловий насос із можливістю «догріву» електрикою або іншим джерелом тепла. Це підвищить витрати на електроенергію чи паливо, але скоротить початкові вкладення на проектування та монтаж.
Наші фахівці проведуть дослідження вашого об'єкта, спроектують та виконають якісний монтаж найбільш ефективного обладнання з огляду на особливості навколишнього середовища.